Platební systém MONEYBOOKERS a vše kolem něj...Moneybookers je jedním z mnoha platebních systémů na internetu a je vážným konkurentem systému PayPal (hlavně mimo USA), oproti kterému nabízí mnohem větší možnosti pro české uživatele. Používání systému Moneybookers je např. velmi rozšířené v Asii, kde ho místo PayPal používá většina uživatelů prodávajících na internetovém aukčním serveru eBAY.

  Sign up for PayPal and start accepting credit card payments instantly.    

Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny SKK SKK = změna
Vlajka meny USD USD = změna
Vlajka meny CAD CAD = změna
Vlajka meny CHF CHF = změna
Vlajka meny JPY JPY = změna
Vlajka meny PLN PLN = změna
Vlajka meny RUB RUB = změna

Autorizován a regulován Finančními Službami Velké Britanie (FSA). Moneybookers je dalším platebním systémem, který umožňuje bezpečné placení kartou na internetu a který je oficiálně dostupný i pro uživatele z ČR s veškerou uživatelskou podporou. V článku naleznete podrobný návod k registraci a založení Moneybookers účtu. Platební systém Moneybookers je internetová elektronická peněženka, kterou je možné využít pro on-line platby na internetu nebo převody peněz mezi státy a lidmi na celém světě. Společnost Moneybookers sídlí ve Velké Británii a vlastní bankovní účty ve 30 zemích světa, kde umožňuje převod z nebo na místní bankovní účty za mírné poplatky. Návrat na hlavní stránku Návrat na Platební systémy - úvod  

Aukro.cz
PAY PAY info PAY PAL info MONEYBOOKERS info


Návod k registraci na MONEYBOOKERS Často kladené otázky

 

Jak vytvořit účet u MoneyBookers

  začni kliknutím na tento banner

Registrace a založení účtu

Postup registrace a založení účtu je velmi jednoduchý a zabere vám pouze pár minut. Registraci nedoporučujeme těm uživatelům, kteří alespoň trochu nerozumí angličtině v písemné formě (nebo němčině či dalším podporovaným jazykům). Účet si založíte na serveru společnosti Moneybookers. Na úvodní stránce vybereme odkaz "Register" nebo můžeme přímo použít následující odkaz na registrační formulář.

V zobrazeném formuláři zadáme emailovou adresu a heslo (min. 6 znaků), vybereme typ účtu "Personal Account" a jako zemi, kde žijeme, vybereme "Czech Republic". Dále můžeme změnit měnu, ve které chceme účet vést (lze nastavit pouze nyní při založení účtu, dále už ji nelze měnit), a preferovaný jazyk pro komunikaci. Pomocí tlačítka "Next" zadané údaje odešleme a přejdeme na další stránku.

Na registrovanou emailovou adresu by měl přijít email s názvem "Email verification for your Moneybookers account", ve kterém nalezneme ověřovací kód, který zadáme do příslušného pole formuláře a pomocí tlačítka "Verify" ověříme existenci a vlastnictví registrované emailové adresy.

Na následující stránce vyplníme osobní a kontaktní údaje. Údaje vyplňujeme raději bez diakritiky (háčků a čárek).

Registrační proces je zakončen rekapitulací registračních údajů a vyjádřením souhlasu s registračními podmínkami, které doporučujeme raději přečíst, a opsáním bezpečnostního kódu podle zobrazeného obrázku. Celý formulář následně odešleme pomocí tlačítka "Confirm registration".

Po odeslání registračního formuláře je na emailovou adresu, uvedenou při registraci, zaslán jako potvrzení o založení účtu email s názvem "Thank you for registering with moneybookers.com".

zpět k MENU

Administrace účtu

Po úspěšné registrace jste přihlášeni do administrace svého účtu. V horní části je zobrazena následující hlavní nabídka včetně zůstatku na vašem účtu.

Pro správu vašeho účtu slouží volba "profile", kde můžete provádět aktualizaci vašich registračních údajů, spravovat emailové adresy a faxová čísla a spravovat registrované bankovní účty a platební karty.

Přidání bankovního účtu

V hlavní nabídce zvolíme volbu "profile". Zobrazí se nám stránka pro správu účtu, kde zvolíme tlačítko "Add" u seznamu bankovních účtů.

Nejdříve se nám zobrazí formulář pro zadání země, ve které je bankovní účet veden. Pro ČR se dále zadává kód banky. Po jeho zadání a stisknutí tlačítka "Next" je zobrazen formulář pro zadání čísla účtu.

První pole ve formuláři slouží pro zadání předčíslí účtu, druhé pro zadání čísla účtu. Pokud vaše číslo účtu nemá předčíslí, je nutné do tohoto pole zadat nulu (0). Formulář zase odešleme tlačítkem "Next".

Poté je zobrazena stránka pro správy bankovních účtů, kde je zobrazen námi zadaný bankovní účet. Bankovní účty přiřazené k Moneybookers účtu slouží pro výběr peněz z Moneybookers účtu (v nabídce volba "withdraw") a jejich převod na vybraný bankovní účet.

Přidání karty k účtu

V hlavní nabídce zvolíme volbu "profile". Zobrazí se nám stránka pro správu účtu, kde zvolíme tlačítko "Add" u seznamu kreditních / debetních karet. Zobrazí se nám formulář pro zadání údajů o platební kartě (karty Visa Classic, Mastercard, případně American Express). Karty musí být tzv. embossované (musí mít reliéfní písmo) a samozřejmě musí mít povoleny transakce v prostředí internetu.

Po zadání typu karty, čísla karty, data exspirace a verifikačního kódu z druhé strany karty (poslední tři číslice) odešleme tyto údaje pomocí tlačítka "Add". Nyní máme k účtu přiřazenu platební kartu, ze které můžeme na účet u Moneybookers převádět peníze.

Převod peněz na Moneybookers účet

Peníze na Moneybookers účet můžete zasílat buď z jakéhokoliv bankovního účtu (společnost Moneybookers vlastní v ČR účet u Živnostenské banky, takže platíte pouze poplatky za převod své bance) nebo pomocí platební karty (poplatek 2,5 %).

V hlavní nabídce zvolíme volbu "upload funds" a vybereme platební metodu, kterou chceme použít. U převodu z bankovního účtu jsou pouze zobrazeny údaje, které je nutné použít pro zadání platebního příkazu ve vaší bance. Číslo účtu je zobrazeno v informacích, kód banky pro Živnostenskou banku je 0400 a jako variabilní symbol je nutné použít vaše ID, které je zobrazeno v položce "Reference". Váš název bankovního účtu by měl mít stejný název jako vaše údaje uvedené při registraci. Pokud tomu tak není, je potřeba kontaktovat podporu na adrese service@moneybookers.com.

TIP: Moneybookers účet lze využít i pro převod peněz mezi vašimi bankovními účty v různých zemí. Stačí pouze tyto dva účty přidat ve správě bankovních účtů. Z jednoho účtu pak převedete peníze na Moneybookers účet a následně je převedete na druhý účet v zahraničí. Zaplatíte tak pouze zanedbatelné poplatky oproti poplatkům za zahraniční platby v normální bance.

Platba na internetu přes Moneybookers

Pokud chcete na některém serveru (např. koupě kreditu pro Skype Out nebo koupě webové šablony na TemplateMonster.com), který to podporuje, zaplatit pomocí svého účtu u Moneybookers, nemusíte mít na tomto účtu žádný zůstatek. Na serveru, kde chcete platit, vyberete jako způsob platby Moneybookers. Po odeslání objednávky, jste požádáni o přihlášení se do Moneybookers a odsouhlasení příslušné platby. Tato platba je vám stržena z účtu u Moneybookers a pokud zůstatek nedostačuje na platbu, tak je provedeno inkaso této částky z platební karty, kterou máte u Moneybookers zaregistrovanou. Tím je zajištěno, že v podstatě zaplatíte platební kartou, ale její číslo nemusíte poskytovat obchodníkovi nebo serveru, kde platíte.

Dále můžete zasílat peníze na jakýkoliv jiný Moneybookers účet nebo pouze na emailovou adresu (poplatek 1,80 €).

Bezpečnost

Platební systém Moneybookers je vytvořen s těmi samými požadavky na bezpečnost jaké používají pro své systémy banky a společnosti obchodující na kapitálových trzích - používá se většina moderních zabezpečovacích technologií: přihlášení uživatele, uživatelské údaje a všechny finanční transakce jsou chráněny použitím Secure Socket Layer (SSL) - technologie se 128bitovým šifrováním, certifikované společností VeriSign.

Vysvětlení použitých výrazů

Email - váš e-mail
Confirm email - váš e-mail ještě jednou pro kontrolu
Password - zvolené heslo
Confirm password - zopakování hesla pro kontrolu
Title - zvolte titul (Mr. - muž, Ms. - žena)
First Name - křestní jméno
Last Name - příjmení
Address 1 - ulice vašeho bydliště (nejlépe dle občanského průkazu) s číslem popisným
Address 2 - adresa přechodného bydliště - nepovinný údaj
City/Town - město vašeho bydliště
State/Region - oblast (Čechy, Morava) nebo kraj vašeho bydliště - nepovinný údaj
Postal Code - PSČ - poštovní směrovací číslo
Country - země - zde vyberte Czech Republic, Slovakia atd. podle místa bydliště
Phone Number - číslo pevné linky, pokud nechcete uvádět pevnou linku, napište číslo mobilu
Mobile number - číslo mobilního telefonu - nepovinný údaj
Date of Birth (dd/mm/yyyy) - datum narození ve formátu den/měsíc/rok
Currency - měna, ve které chcete, aby byl veden váš účet (Czech Koruna)
Preferred Language - preferovaný jazyk pro uživatelské rozhraní (English nebo jiná volba)
Turing Number - kontrolní číslo (opište sem číslo uvedené vedle vpisového pole)
Please keep me informed od fulture offers and promotions from moneybookers.com - Zaškrtnutím souhlasíte se zasíláním informací o novinkách na MoneyBookers
I signify my full acceptance of moneybookers´ Generat Terms & Conditions of Membership and Privacy Policy. - zaškrtnutím potvrdíte, že souhlasíte s podmínkami společnosti - nutné pro dokončení registrace!

zpět k MENU

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

K čemu je to dobré?
- přes tento účet si můžete převádět peníze ze zahraničí na svůj bankovní účet v ČR a neplatit za to tisícové sumy jako u mnoha tuzemských bank.
- můžete si na něj vložit peníze v ČR (Moneybookers má účet u Živnostenské banky) a ON-LINE! posílat peníze kterémukoli uživateli Moneybookers na světě.
- můžete on-line platit v aukcích - například e-bay, či zahraničních e-shopech.
- pokud voláte do světa přes SKYPE OUT, můžete si pohodlně přes Moneybookers předplatit kredit
- pokud sázíte, můžete přes Moneybookers převádět peníze do on-line sázkových kanceláři a vyhraný zisk zpět na konto
- na Moneybookers konto si můžete nechat posílat peníze vydělané pomocí internetu (od společností platících za umístění reklamních bannerů na vašich stránkách, za příjem reklamních e-mailů atd.).


Kolik a za co se platí?
- zřízení elektronické peněženky - zdarma
- vedení účtu - zdarma
- příjem veškerých finančních prostředků na účet Moneybookers - zdarma
- převod finančních prostředků na svůj bankovní účet v ČR 54,- Kč
- převod finančních prostředků jakémukoli uživateli Moneybookers na světě 15 Kč
 

Jak to dlouho trvá?
Převod peněz na svůj bankovní účet trvá 3 dny, taktéž pokud na své Moneybookers konto vkládáte peníze. tj. je to úplně stejné jako u tuzemských bank! Převod finančních prostředků kterémukoli uživateli Moneybookers je on-line, peníze jsou na kontě okamžitě!
 

Země ve kterých má Moneybookers své účty
Velká Británie, Německo, USA, Austrálie, Francie, Španělsko, Itálie, Holandsko, Belgie, Řecko, Švýcarsko,
Rakousko, Irsko, Finsko, Norsko, Švédsko, Dánsko, Maďarsko, Polsko, Česká republika, Slovensko, Estonsko,
Litva, Rumunsko, Bulharsko, Andora, Japonsko, Singapur, Indie.
 

Bezpečnost
Vaše Moneybookers konto je vysoce chráněno bezpečnostními standardy bankovní společnosti. Je zde použit zabezpečovací protokol https, který při elektronickém bankovnictví používají snad všechny banky na světě. Jako velký klad beru způsob přihlašování. Při přihlášení musíte zadat Váš e-mail na který jste se zaregistrovali, heslo a co je důležité - opsat do přihlašovacího formuláře náhodně vygenerovaná čísla z obrázku vedle něj. Tímto je naprosto zamezeno jakémukoli pokusu zjistit (v případě že útočník zná váš e-mail) heslo. Veškeré hackerské programy používající k útoku na heslo slovník nebo klasický "brutal force attack" zde ztroskotají právě na číslech v obrázku.
 

Specialita na závěr
Své konto můžete vést v jakékoli měně! Tj. pokud ho vedete např. v euru, veškeré přijaté platby v jakékoli měně se vám automaticky převádí na euro. Samozřejmě můžete vést účet i v korunách, pak se vše převádí na Kč.
 

Co k tomu potřebujete?
Pouze platnou e-mailovou schránku.
 

Další služby
Přes Moneybookers taktéž můžete odesílat a přijímat faxy bez faxu! Pokud již máte u Moneybookers konto, můžete
si zažádat o přidělení faxového čísla. Veškeré faxy odeslané na toto číslo budou chodit na Váš e-mail!! Funguje to i
obráceně. Tato služba je paušálně zpoplatněna s ohledem na to, jak dlouho ji budete využívat.. Odesílání SMS - Přes moneybookers lze také odesílat SMS za jednotnou cenu komukoli na světě.

 


TOPlist

zpět k MENU